Gıda güvenliği
Gıdaların, üretiminden tüketimine kadar geçen tüm aşamalarda fiziksel, kimyasal ve biyolojik etkenlerden korunması olarak tanımlanabilir. Gıdayı koruyan öncelikli unsur, doğru ambalajlama yöntemlerinin uygulanmasıdır.
Firmamız gıda türlerine uygun ambalajlar ile paketleme işlemini gerçekleştirerek gıdaların ömrünü korumak ve tüketici taleplerine uygun hizmet vermeye dikkat ediyoruz.
 
Gıda Ambalajı Çeşitlerimiz
•Et-Proses Et Ambalajı,
•Balık Ambalajları,
•Süt-Süt Ürünleri Ambalajları,
•Peynir Ambalajı,
•MAP Paketleme Alt-Üst Folyoları,
•Ketçap, Mayonez-Sos Ambalajları,
•Derin Dondurucu Ambalajları,
•Evcil Hayvan Maması Ambalajları,
•Retort Ambalajlar olmak üzere dokuz farklı kategoride üretiyoruz.
Özel Üretilen Gıda Ambalajlarımız
Her kategori için özel olarak düşünülmüş ve üretilmiş ambalajlarımız ile gıdaların kalitesini arttırmayı hedefliyoruz. Bilindiği üzere bir gıdayı, markayı kalite standartlarına taşıyan ve ilk etapta göze çarpan unsur, o gıdanın dış görünümüdür. Dış görünümü, yani gıda ambalajı ne kadar iyi olursa ürünün, tüketiciye verdiği güven de o derece artar.
Et, balık ambalajlarımız ile yüksek oksijen ve nem bariyeri, UV bariyeri ile gıdanın renginin dış ortamdan gelen ışıkla bozulmasını engelleme gibi durumlar önceliğimiz olurken, süt ve süt ürünlerinde; üst filmin buzdolabı şartlarında açma-kapama, buğu tutmama özelliği gibi kullanım şekillerini göz önünde bulunduruyoruz.
Dondurulmuş gıdalar için şoklama ve stoklama şartlarına dayanıklılığı esas alarak doğru yöntemleri uyguluyoruz. Evcil hayvan maması için üretilen ambalajlarda dik doluma uygun kullanım dikkate alınıyor
Karbay Ambalaj ile Çevreye Duyarlı Gıda Ambalajları
Firmamız tüm ürünlerinizin paketlenmesinde global ölçekteki standartlara uygun hareket ediyoruz. Tüm bunları gerçekleştirirken çevre ve insan sağlığını göz önüne alarak seçtiğimiz malzemeler ile gıda ambalajı üretimimizi yapıyoruz.
Çevre dostu ambalajlar ile doğaya olan saygımızı koruyoruz. En önemlisi, insan sağlığını hiçe sayan malzemeleri üretimimize dahil etmiyor ve gıdaların tüketiceye sağlıklı bir şekilde ulaşmasını sağlıyoruz. Ayrıca olumsuz faktörlerden ürünlerimizi korumaya odaklı malzeme kullanımı ile üretimimizde standartlara uygun ve devamlılık arz ederek çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
 
Kaliteli Gıda Ambalajı ve Müşteri Memnuniyeti
Ürünlerimiz, yenilikçi anlayışımız ile teknolojik gelişmelere uyumlu hale getirilerek her zaman son kalite standartlara göre şekillendiriliyor. Böylece gıda kalitesini olumsuz yönde etkileyebilecek olan tüm faktörleri yenilikçi fikiler ile saf dışı bırakıyoruz.